Deratizace Limberský

Mikroby


Jsou nejmenší dosud známé živé bytosti, které svými životními projevy tvoří skupinu mezi organismy živočišnými a rostlinnými. Jsou to jednobuněčné organismy nepatrných rozměrů (měří se na tisíciny mm) různých, celkem jednoduchých tvarů (koule, tyčinka, vlákna, spirála). Nemají specifických orgánů, jen někdy jsou opatřeny řasinkami (pohybové orgány?). Množí se vegetativně, a to přímým, zřídka podélným dělením. Největší rozmanitost projevují svým biolog. chováním. Vědecky se třídí podle tvarových a biolog. vlastností. Jsou především pathogenní a nepathogenní. Pathogenní způsobují infekční choroby živých organismů, zatím co nepathogenní jsou neškodné, po případě i prospěšné. Žijí a množí se jen za zcela určitých, namnoze velmi přesných životních podmínek.


Dezinfekce

Ničení choroboplodných zárodků


Jedná se o postupy ničení bakterií, virů, mikroskopických hub a některých bakteriálních spór.

Provádíme dezinfekci světlíků včetně mechanické očisty, půd včetně vyklízení holubích exkrementů, dopravních prostředků, bytů po zemřelých.

Jedním ze základních opatření k zabránění škodlivému působení mikroorganizmů je sterilizace, dezinfekce, konzervace a sanitace.

Z řady přípravků s desinfekčními a fungicidními účinky se běžně aplikují Chloramin, Pregnolit, Formalin, Persteril, Virkon atd.

Deratizace

Aktualizováno dne: 7.1.2013